Správne kúpanie a sušenie dlhosrstého psa

kúpanie a sušenie dlhosrstého psa

U dlhosrstých psov je veľmi dôležité udržať srsť a kožu hydratovanú, aby sme predišli vzniku dredov. Kúpanie a sušenie dlhosrstého psa je dôležitá časť hygieny a zároveň príprava na strihanie psa v salóne pre psov. Najlepšie sa srsť rozčesáva po výdatnom kúpeli, ktorý psíkovi doprajeme každé 2 týždne. Šampónujeme šampónom určeným pre psov, keďže psy majú iné PH pokožky ako ľudia. Ľudské šampóny spôsobujú lupiny a často aj alergické reakcie. Šampón nanášame aj na hlavičku a pri oplachovaní sa vyhýbame vniknutiu vody do zvukovodu. Môžeme si pomôcť aj vsunutím vatového tampónu do ušnice. Po zmytí šampónu vždy aplikujeme balzam určený pre dlhosrsté plemená, ktorý necháme pár minút pôsobiť a následne zmyjeme. Balzam sa snažíme zapraviť do srsti kefou, ktorá nemá ostré zakončenia hrotov, aby sme nepoškriabali pokožku. 

Po kúpeli psíka osušíme uterákom a nastriekame rozčesávačom. Následne pod fénom, jemne vyčesávame srsť. Dávame pozor aby sa hlavica fénu nedotýkala tela psa a na teplotu prúdu vzduchu. Pri fénovaní s fénom hýbeme čo najmenej, čo nám zabezpečí psíkovu kooperáciu. Psíka pozitívne motivujeme pamlskami a pohladením vždy keď pekne postojí. Po kúpeli s balzamom a rozčesávačom sa nám uzlíky krásne rozpadávajú. Kontrolu dobre rozčesanej srsti spravíme hustým hrebeňom, ktorým nájdeme prípadné vynechané miesta.

V našom salóne pre psov Happy v Lamači používame kozmetiku PSH špeciálne určenú pre ten ktorý typ srsti a takto čistého psíka následne môžeme ostrihať. Kontakt na nás a otváracie hodiny nájdete tu.