Starostlivosť o dlhosrsté plemená v lete

starostlivosť o dlhosrstého psa

V lete je mimoriadne dôležité starať sa o srsť psíka správnym spôsobom. Strihanie psíka volíme v profesionálnom salóne pre psov, aby sme sa vyhli alergickým reakciám, hotspotom, teda zapareninám a vyholovaniu.

S nástupom vyšších teplôt sa pravidelne začnú objavovať fotky odkazujúce na termoreguláciu psíka srsťou. Tu je veľmi dôležité rozoznať typy srstí psov. Dlhosrsté plemená s iba primárnym chlpom laicky nazývame psíky s vlasmi. Nemajú podsadu, nepĺznu a srsť rastie donekonečna, respektíve, kým sa vlas nezlomí. Medzi takéto psy patrí yorkshire, bichon, maltéz, havanský psík, shitzu, pudel a pod. Tento typ srsti je potrebné strihať, ideálne každých 6 týždňov i v lete. 

Čo sa týka dĺžky srsti v lete, je vhodné aby bol strih praktický, a psíkovi sa nemotali do srsti osiny a ťažko vyčesateľné typy tráv. Každý pes ma inú hustotu srsti, preto dĺžku srsti volíme tak, aby sme pri voľnom postoji nevideli psíkovi priamo na kožu. Takto ochránime pokožku pred spálením. S vhodnými letnými strihmi pre psíky vám radi poradíme.

Psíka nekúpeme v studenej vode aby neprišlo k nachladnutiu, termošoku, alebo syndrómu mŕtveho chvosta, teda paralýze nervových zakončení. Psíka chránime pred prehriatím prechádzaním po tele uterákom namočeným v studenej vode.

Pri venčení sa snažíme chodiť po prírodných plochách, nakoľko rozpálený betón môže poškodiť vankúšiky labiek.

Nezabúdame na starostlivosť o ušká, ktoré pravidelne čistíme. Teplo totiž napomáha rozmáhaniu kvasinkových infekcií.

So zvolením vhodného strihu pre psa ako i tipmi pre ďalšiu starostlivosť, Vám radi pomôžeme u nás v salóne pre psov Happy v Lamači